Działki budowlane na sprzedaż | WGN - Biuro nieruchomości Poznań

Działki na sprzedaż w Poznaniu

Planujesz budowę domu całorocznego, domku letniskowego albo realizację większej inwestycji i poszukujesz idealnej działki budowlanej? W naszym serwisie znajdziesz działki inwestycyjne idealnie dopasowane do Twoich potrzeb. Oferujemy działki budowlane zlokalizowane w Poznaniu, okolicznych miejscowościach oraz dalszych obszarach województwa wielkopolskiego.

Poznań to jedno z najnowocześniejszych i najlepiej funkcjonujących miast w Polsce. Duże możliwości w zakresie nauki i rozwoju kariery zawodowej sprawiają, że jest bardzo chętnie wybierane do życia. To dobre miejsce zarówno do zamieszkania, jak i inwestowania.

Poznań jest prężnie rozwijającym się miastem, które od wielu lat cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem inwestorów. Należy do największych ośrodków gospodarczych w kraju. Stanowi ważny punkt polskiego przemysłu, logistyki i handlu. Ma też spore znaczenie jako ośrodek turystyczny, co także warto wziąć pod uwagę, planując inwestycję w tym mieście. Branża ta wciąż potrzebuje bowiem rozwijającej się infrastruktury oraz zaplecza gastronomicznego i noclegowego.

Działka dla dewelopera i prywatnego inwestora – Poznań

W naszym serwisie znajdziesz rozbudowaną bazę aktualnych ogłoszeń dotyczących sprzedaży działek inwestycyjnych w Poznaniu oraz okolicach. Możesz nabyć działki budowlane na osiedlach domów jednorodzinnych, znakomicie skomunikowane z resztą miasta, a także umiejscowione nieco bardziej na uboczu, w otoczeniu lasów i terenów zielonych.

Duże tereny o powierzchni kilku tysięcy metrów kwadratowych, przeznaczone pod zabudowania wielorodzinne, np. osiedla domków szeregowych czy tzw. bliźniaków, sprawdzą się najlepiej jako działka dla dewelopera. Z kolei działki o metrażu wynoszącym od kilkuset do ok. 2000 metrów kwadratowych to najpopularniejszy wybór w przypadku osób prywatnych, które marzą o postawieniu własnego domu jednorodzinnego.

Sporym zainteresowaniem inwestorów prywatnych oraz deweloperów cieszą się tereny zlokalizowane jak najbliżej centrum miasta. Dogodna lokalizacja, rozbudowana infrastruktura oraz łatwy dojazd w dowolne miejsce w Poznaniu sprawiają, że tereny te są chętnie wybierane jako działki pod budowę obiektów usługowo-handlowych, ale również osiedli mieszkaniowych. Liczne zalety wynikające z lokalizacji terenu sprawiają, że działki te są szczególnie popularne wśród deweloperów i dużych inwestorów.

Czytaj więcej

Działki budowlane – okolice Poznania

Ogromnym powodzeniem cieszą się też działki znajdujące się w okolicach Poznania. To polecana propozycja zarówno dla firm deweloperskich i innych inwestorów planujących budowę domów wielorodzinnych, jak i osób prywatnych, które chcą postawić własny domek. Oferta działek budowlanych w okolicach Poznania jest bardzo rozbudowana, co sprawia, że każdy znajdzie wśród nich teren odpowiedni dla siebie.

Nowo powstające osiedla domków jednorodzinnych wokół miasta są zazwyczaj doskonale skomunikowane z centrum. Do Poznania można z łatwością dojechać nie tylko samochodem, korzystając z łatwego dojazdu drogami szybkiego ruchu i obwodnicami, ale też komunikacją podmiejską. Obszary te mają ponadto własną infrastrukturę, która spełnia oczekiwania mieszkańców i odpowiada na ich codzienne potrzeby. Placówki edukacyjne, żłobki, przychodnie zdrowia i sklepy są powszechnie dostępne na tych terenach. Nie ma więc konieczności odwożenia dzieci do szkoły czy przedszkola, robienia zakupów albo wizyty lekarskiej w samym Poznaniu, ponieważ sprawy te można z powodzeniem załatwić w okolicznych miejscowościach.

Atutem działek inwestycyjnych znajdujących się na obrzeżach oraz poza granicami miasta jest zazwyczaj niższa cena niż w przypadku terenów należących administracyjnie do granic miasta. Do innych zalet takich obszarów zaliczyć można z pewnością bliskość natury oraz spokojną, zieloną okolicę, która zapewnia wypoczynek po męczącym dniu lub tygodniu pracy.

Działki inwestycyjne w Poznaniu – cena

Średnie ceny za metr kwadratowy działki inwestycyjnej i budowlanej wynoszą aktualnie kilkaset złotych. Konkretna cena działki na sprzedaż w Wielkopolskiem zależy od powierzchni, kształtu oraz przede wszystkim lokalizacji terenu. Najwyższą wartość osiągają działki znajdujące się w centrum Poznania – ich koszt wynosi nawet kilka tysięcy złotych za metr kwadratowy.

Sorry No Results Found!