Działka budowlana objęta MPZP, Nekielka | WGN Poznań

Działka budowlana objęta MPZP, Nekielka

Działka budowlana objęta MPZP, Nekielka

Działka budowlana objęta MPZP, Nekielka

Nekielka, gmina Nekla, powiat wrzesiński, województwo wielkopolskie, Polska

Archiwalne, Mieszkania i domy na sprzedaż

291 000zł

 • 4
 • 9
 • 2
 • 3
 • 5
 • 6
 • 7
 • 8
 • 1
 • mapka z MPZP
 • zaznaczone
 • google

ID nieruchomości :

 RH-11173-property

Udostępnij

Dodano do ulubionych

Ulubiony

Wydruk

Powierzchnia

2230

Informacje

DZIAŁKA BUDOWLANA OBJĘTA MPZP W NEKIELCE

Link do filmu: https://www.youtube.com/watch?v=RzVxdbhHYso

Oferujemy Państwu na sprzedaż uroczą nieruchomość gruntową położoną nad rzeczką Maskawa z bezpośrednim do niej dostępem, w miejscowości Nekielka. Największym atutem jest lokalizacja nieruchomości – pośród zieleni, łąk i stawów, gdzie nieustannie słychać śpiew ptaków, nieograniczonym dostępem do świeżego powietrza, gdzie człowiek może spokojnie wypocząć i zrelaksować się po dniu pracy.

W najbliższym sąsiedztwie mamy do czynienia z kameralną i estetyczną zabudową mieszkaniową jednorodzinną.

Oferta skierowana przede wszystkim dla konesera natury i spokoju, szukającego swojego wymarzonego miejsca pod dom jednorodzinny, z obszarem przeznaczonym na zieleń.

POWIERZCHNIA I PRZEZNACZENIE

Na nieruchomość gruntową składają się dwie działki o powierzchni 1594 m2 oraz 636 m2. Znajdują się one na terenie objętym Miejscowym Planem Zagospodarowania Przestrzennego. Sąsiadujące działki rozdziela niewielka rzeczka (1-1,5 szerokości) Maskawa. Dobrym pomysłem jest połączenie tych działek za pomocą drewnianej kładki, którą można doskonale zaaranżować przy zagospodarowywaniu działek.

W Miejscowym Planie większa działka widnieje na obszarze oznaczonym częściowo jako tereny zabudowy jednorodzinnej z dopuszczeniem funkcji usługowych (MJ/U), a częściowo jako tereny zieleni (ZL). Mniejsza działka w całości to tereny oznaczone symbolem zieleni (ZL).

Dla obszaru objętego symbolem MJ/U ustala się następujące warunki zabudowy:

1) powierzchnia zabudowy kubaturowej nie może przekraczać 30% powierzchni działki,

2) wysokość budynku mieszkalnego to 1 kondygnacja naziemna z poddaszem użytkowym (mieszkalnym) bez podpiwniczenia,

3) wysokość budynku garażowego to 1 kondygnacja naziemna bez poddasza i podpiwniczenia,

4) dachy o spadkach połaci dachowych od 18 do 45 st. w zależności od rodzaju materiału pokryciowego.

DOJAZD/LOKALIZACJA

Działka usytuowana jest przy ul. Tęczowej, utwardzonej żużlem drodze. Jest to droga boczna, łącząca się z drogą asfaltową, która to z kolei biegnie do drogi krajowej nr 92 w odległości oddalonej o 1,2 km od działki, łączącej Swarzędz z Wrześnią.

Jeżeli chodzi o dojazd do samego miasta Poznań, to zajmuje on ok. 40 minut jazdy samochodem (44 km) przez autostradę A2. Dojazd do Swarzędza to raptem 23 km i ok. 20 min jazdy autem. Z kolei w drugim kierunku wschodnim mamy do dyspozycji miasto Września, oddalone 16 km i w ok. 15 minut można dojechać na miejsce.

STAN OBECNY/OGRODZENIE

Stan obecny działki: działka o powierzchni 1594 m2 jest zadbana, wolna od drzew i krzewów. Nowy nabywca może zagospodarować działkę zgodnie ze swoim pomysłem. Mniejsza działka przeznaczona pod zieleń jest porośnięta krzewami oraz drzewami. Obie działki nie są ogrodzone.

MEDIA

Prąd oraz woda dostępne są w drodze utwardzonej biegnącej wzdłuż działki.

OKOLICA

Działka położona jest w spokojnej i zielonej okolicy w otoczeniu niskiej i nowopowstałej zabudowy jednorodzinnej.

Wokół spore tereny rekreacyjne. W pobliżu znajduje się klimatyczny Zalew Nekielka z dostępnym łowiskiem stanowiącym gratkę dla miłośników łowienia ryb.

Dla miłośników sportów lub rekreacji ruchowej do dyspozycji ogromne obszary lasów, gdzie można pobiegać, pojeździć rowerem, czy uprawiać nordic-walking.

Dla miłośników jeździectwa najbliższa stajnia (stajnia Gronówka w Barczyźnie) położona jest w odległości 6,5 km.

Infrastruktura handlowo-usługowa znajduje się w Nekli, gdzie zrobimy zakupy w sklepach i marketach typu Dino czy Biedronka. W Nekli znajdziemy również oddział banku, fryzjera, aptekę. Dla mieszkańców dostępna również placówka edukacyjna w postaci zespołu szkół w skład którego wchodzi przedszkole oraz szkoła podstawowa. W Nekli znajduje się dworzec kolejowy, skąd w 35 minut koleją dojedziemy do Poznania oraz w 10 minut do Wrześni.

W razie pytań zapraszamy do kontaktu: tel. +48 666 613 045

Nr licencji agenta prowadzącego ofertę: 24516

Grupa WGN Koncern Obrotu Nieruchomościami Poznań, ul. Grunwaldzka 38B/4.

Przy transakcji zakupu zapewniamy obsługę notarialną wraz z weryfikacją prawną stanu nieruchomości oraz dzięki współpracy z 22 Bankami pomagam w negocjowaniu jak najniższej raty oraz uzyskaniu bankowego kredytu na zakup, budowę lub remont.
Informacje dotyczące nieruchomości zostały sporządzone na podstawie oświadczeń i nie są ofertą w rozumieniu przepisów prawa, mają charakter wyłącznie informacyjny i mogą podlegać aktualizacji, zalecamy ich osobistą weryfikację.
Wszystkie teksty, rysunki, zdjęcia oraz wszystkie inne informacje opublikowane na niniejszych stronach podlegają prawom autorskim Grupa WGN Koncern Obrotu Nieruchomościami Poznań. Wszelkie kopiowanie, dystrybucja, elektroniczne przetwarzanie oraz przesyłanie zawartości bez zezwolenia zabronione. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Lokalizacja

Podobne nieruchomości